تایلر یه آپاراتچی نیمه وقته. درسته که موقع پخش بیشتر فیلما خواب بوده اما این دلیل نمیشه که چیزی برای دیدن پیشنهاد نکنه!

توضیحات زیر اسم فیلم ها کاملا دلی و توسط خودم بوده و سعی کردم که فیلم برای شما اسپویل نشه و صرفا یک دیدی از فیلم داشته باشید.


1-باشگاه مشت زنی - Fight Club


فیلم و کتاب باشگاه مشت زنی، دید جالبی دارن. هردو رو پیشنهاد می کنم. داستان درباره ی یک کارمند بیمه هست که مدتیه دچار عارضه ی بی خوابی شده. شروع می کنه به پیدا کردن راهی برای علاج خودش و توی این مسیر با ادم هایی آشنا می شه که باعث تغییراتی توی این جناب کارمند میشن.

فیلم حرف برای گفتن داره! صرفا یه داستان زیبا نیست.

و فیلم و کتاب کاملا یک سان نیستن. هر دو ارزش سر زدن دارن.


2- ماهی بزرگ-Big Fish

کتاب و فیلم ماهی بزرگ...

به نوشتن توضیح پشت جلد کتاب ماهی بزرگ که در نشرمرکز چاپ شده بسنده می کنم:

درآمیختن امر دنیوی و امر اسطوره ای، و موشکافی در رابطه ی پدر-پسر، وجوه اصلی و برجسته ی رمان ماهی بزرگ هستند. پدر در حال مرگ است و پسر،که از او شنیده به یاد آوردن ماجرای هرکس او را نامیرا می سازد، با روایت داستان های او می خواهد به نوعی او را زنده نگه دارد. پدر از دید او گونه ای چهره ی اساطیری است، هرچند در سال های بزرگ شدنش اغلب پدر غایب بوده، و حتا در بستر مرگ از پاسخ پرسش های او با توسل به قصه ها و لطیفه های پی در پی طفره می رود. اما در خلال همین قصه ها و لطیفه ها است که پسر او را، و وجوه افسانه مانند شخصیت را سرانجام می شناسد.


یک داستان فانتزیه که معمولا هربار، حال من رو خوب میکنه.


3-بازی-the game

هر توضیحی که راجع به این اثر حیرت انگیز و معمایی فینچر به شما بدم، مزخرفه!

من اهل مزخرف گویی نیستم. پس اگر صلاح می بینید، ببینید فیلم رو...


4-نمایش ترومن-The Truman Show

گول چهره خندان و دلقک مآب بازیگر بازی بلدی مثل جیم کری رو نخورید.

قرار نیست شما به کمدی تلخ این فیلم بخندید...کمدی تلخ این فیلم به شما می خنده! مثل پوسترش.:))


5-درخشش ابدی یک ذهن پاک-Ethernal Sunshine Of The Spotless Min

باز هم جیم کری... این بار هم مثل فیلم قبل، قرار نیست با دیدنش بخندین. این بار حتی جیم کری هم نمی خنده... هیچکدوم نمی خندیم!

ما خاطرات بدی در ذهنمون داریم.خاطراتی که بخاطرش خودمون رو سرزنش می کنیم. چی می شد اگر قابلیت حذف اون ها رو میداشتیم؟ 


روژان توی کانالش میگه(ترجیحا بعد از دیدن فیلم بخونید) :

به نظرم هدف فیلم این نیست ک بگه قدر رابطتون رو بدونید، اینه ک خودتون رو بابت گذشته ای که رخ داده سرزنش نکنید چون ما آدما وقتی یه چیزی رو پشت سر میذاریم که خاطره ی بدی به حساب میاد، خیلی خودمون رو سرزنش میکنیم که چرا علائم رو ندیدم و چرا کور بودم نسبت ب مشکلات. حقیقت اینه ک ما به دلایل کافی برای تموم کردن یه برهه از زندگیمون نیاز داریم ولی اگه رو این دلایل زوم نباشیم میتونیم سایر مسائل پیرامون رو هم ببینیم. که اگر چیزی رو... کسی رو دوست داشتیم حتما مسائلی راجبش وجود داشته که الان ممکنه یادمون نیاد ولی قطعا فوق العاده بودن. پس خودمون رو سرزنش نکنیم. اون آدم کسیه ک اگه بتونیم کاستی هاش رو فراموش کنیم باز برمیگردیم سراغش. وسط هزاران نفر دوباره انتخابش میکنیم و اگه دو طرف بوده باشه اونم ما رو انتخاب میکنه.